dnj
11 بهمن 1401 - 08:29

هشدار مدیریت بحران برای سامانه زمستانی در گردنه‌های مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با هشدار احتمال انسداد محورهای کندوان و هراز، گفت: مسافران و مردم از انجام سفرهای غیرضروری در ارتفاعات استان ازجمله محورهای کندوان، هراز، مناطق ییلاقی و مرتفع استان پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، حسینعلی محمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران درباره هشدار جوی سطح نارنجی هواشناسی ویژه گردنه‌های کوهستانی نیمه غربی استان در گفت‌وگویی، اظهار کرد: امروز تا صبح چهارشنبه ۱۲بهمن امسال شاهد بارش برف، وزش باد گاهی نسبتا شدید و کاهش دما در آسمان مازندران هستیم.

وی افزود: مه آلود شدن، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در جاده‌های کوهستانی و کولاک برف از پیامدهای این سامانه بارشی است.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با هشدار احتمال انسداد محورهای کندوان و هراز، تصریح کرد: بر این اساس پرهیز از تردد جاده‌ای غیرضرور، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی مورد تاکید قرار دارد. 

محمدی با تاکید بر ضرورت مدیریت در مصرف گاز، گفت: باتوجه به برودت هوا باید دقت لازم صورت گیرد تا شاهد افت گاز نباشیم.

وی ادامه داد: مسافران و مردم از انجام سفرهای غیرضروری در ارتفاعات استان ازجمله محورهای کندوان، هراز، مناطق ییلاقی و مرتفع استان پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران اضافه کرد: رانندگان هنگام تردد در محورهای مواصلاتی به‌ویژه ارتفاعات و محورهای کوهستانی در هنگام شب علاوه بر به همراه داشتن زنجیر چرخ با احتیاط کامل رانندگی کنند.

محمدی بیان کرد: کوهنوردان و طبیعت‌گردان از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در فضاهای باز خودداری کنند. 

وی با بیان اینکه دامداران دام‌های خود را به مکان امن هدایت کنند، اظهار کرد: صاحبان گل و گیاه و طیور و سایر هم نسبت به آماده‌سازی فضا و تمهیدات لازم اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی علاوه بر آماده‌سازی تجهیزات و ماشین‌آلات، آمادگی هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات‌رسانی را داشته باشند. 

پایان پیام/۸۶۰۳۴/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009102