dnj
10 بهمن 1401 - 13:10

راه‌اندازی بیمارستان صحرایی ۱۸۰ تختخوابی ارتش در خوی

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش گفت: در راستای خدمت رسانی مطلوب به مصدومان و بیماران، بیمارستان صحرایی این قارگاه با ظرفیت ۱۸۰ تخت در خوی راه‌اندازی و فعال شد.

امیر سرتیپ علی حاجیلو در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به اعلام آمادگی قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک‌رسانی و امداد به زلزله زدگان خوی، اظهار داشت: بیمارستان صحرایی قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش، با ظرفیت 180 تخت بیمارستانی و اتاق عمل سیار در منطقه زلزله‌زده خوی احداث شد.

وی افزود: بخش‌های عمومی، ارتوپدی، جراحی عمومی و نیز متخصصان بیهوشی مستقر در این بیمارستان صحرایی به صورت 24 ساعته حضور دارند و آماده ارائه خدمات به مردم هستند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا، گفت: تمام اقلام دارویی و نیازهای اولیه بیماران و مصدوان در این بیمارستان تدارک دیده شده و هیچ مشکلی از بابت خدمات رسانی به مردم نداریم.

وی با اشاره به اینکه حمایت‌های دارویی و پشتیبانی خودرویی در زمینه زلزله نیز انجام پذیرفته، عنوان کرد: 12 دستگاه آمبولانس متعلق به قرارگاه در حال امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده خوی هستند که در کنار نیروهای اورژانس و سایر نیروهای امدادی برای انتقال مجروحان در صحنه حضور دارند.

انتهای پیام/ن

 
منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007342