dnj
19 بهمن 1401 - 17:04

برشی از زلزله در سوریه و ترکیه؛ وقتی امید از زیر آوار شکوفه زد

منابع خبری با انتشار تصاویری دردناک از تلاش ها برای امداد و نجات در سوریه، از ادامه روند کمک رسانی به زلزله زدگان در این مناطق خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز تصاویری را به صورت کلیپ از وضعیت بحرانی شهر هاتای در ترکیه منتشر شده که در نتیجه زلزله شدید ۷.۷ ریشتری، دچار ویرانی هایی بسیار گسترده ای شده است:

در تصاویر دیگر منتشر شده یک کودک سوری در شهر هاتای دیده می شود که پس از ۴۵ ساعت گرفتاری زیر آوار از سوی نیروهای امداد و نجات پیدا شده است.

در این تصاویر نیروهای امداد و نجات ترکیه در حال آب دادن به این کودک خردسال هستند تا پس از ساعت ها زیر آوار ماندن وی، تشنگی اش را برطرف کنند.

چهره خندان این کودک سوری بسیار مورد توجه رسانه ها قرار گرفته در شرایطی که وی هنوز نمی داند چه اتفاقی برای دیگر اعضای خانواده اش افتاده است:

در تصویر دیگری، لحظات نجات یک کودک سوری دیده می شود، نیروهای امدادرسان از وی می خواهند که آیاتی از قرآن کریم را بخواند. در پاسخ این دختر بچه نیز شروع به تلاوت قرآن می کند اما به ناگاه با دردی که از ناحیه پا احساس می کند از خواندن منصرف می شود:

در ادامه نیروهای امداد و نجات از او می خواهند که شعری را بخواند و این دختر خردسال که گویی امیدوار به آینده شده، سرود «شام زیبا» (شامات نام قدیم مناطقی از سوریه) را می خواند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028097