dnj
10 بهمن 1401 - 16:40

۵ نقطه مستعد واژگونی در محورهای استان سمنان اصلاح شد

سمنان- سرپرست معاونت راهداری استان سمنان بابیان اینکه پنج نقطه مستعد واژگونی در محورهای استان اصلاح شد، گفت: این پروژه در محور سمنان به دامغان و بالعکس اجرا شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، وحید صداقت بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از محور سمنان-دامغان ضمن بیان اینکه پنج نقطه مستعد واژگونی در محورهای استان اصلاح شد، ابراز داشت: هدف از اجرای این طرح افزایش ایمنی محورهای دارای سوابق واژگونی به منظور ایجاد سفر ایمن و پرنشاط برای هموطنان در مسیر پرتردد حرم تا حرم محدوده استان سمنان است.

وی ضمن بیان اینکه این طرح در محور سمنان به دامغان و بالعکس به اجرا درآمده است، افزود: اجرای شیار لرزاننده و نوارهای رامبل و غیره در این محدوده یکی از مهمترین اقدامات مذکور بوده است تا مانع از خستگی و خواب آلودگی و در نهایت پیشگیری از واژگونی و بروز تلفات انسانی شود.

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان بابیان اینکه این طرح از ابتدای بهمن ماه سال جاری کلید خورده است، ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم قبل از شروع سفرهای نوروزی طرح را به اتمام برسانیم.

صداقت با بیان اینکه هدف از رفع نقاط حادثه خیز کاهش تصادفات جاده‌ای در استان سمنان است، تصریح کرد: برای کنترل و کاهش تصادفات به ویژه در نقاط حادثه خیز استان سمنان طرح‌های پیشگیرانه و زود بازده در دست اقدام قرار دارد.

وی ضمن بیان اینکه مهمترین علت تصادفات استان سمنان خستگی و خواب آلودگی رانندگان است، افزود: اقداماتی که بتواند کاهش سرعت و افزایش ضریب هوشیاری رانندگان را به دنبال داشته باشد در اولویت اجرا قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008003